Láskoutvorenie opäť podporí Vstúpte

Do 15. 12. máte možnosť získať jedinečné výtvarné dielo a podporiť tým neziskovú organizáciu Vstúpte. Vyše štyridsať originálnych obrazov je aktuálne vystavených v Knižnici MCK na Záhoráckej ulici. Diela sú výsledkom projektu, ktorý už druhý rok zrealizovalo občianske združenie Majella.

Diela inšpirované prírodou

Klienti Vstúpte sa s výtvarníkmi pod vedením Rozálie Habovej stretli počas tvorivého dopoludnia už v lete. Tentokrát sa rozhodli stvárniť kus prírody a tak pod ich rukami rozkvitli rôzne kvety. „Keď som sa začiatkom prázdnin stretla s výtvarnými hrdinami zo Vstúpte, pochopila som, že nie my, ale oni nám robili „mecenášov“. Oni si nás vybrali bez zábran, oni sa s vervou chopili štetcov, sami si vybrali motívy a ukázali nám ako s chuťou možno tvoriť svojské, originálne a obdivuhodné diela plné jasu, slnka, pestrých kvetov. Sú inšpiratívni, vyjadrila sa jedna z účastníčok tvorivého stretnutia Drahomíra Lörincziová.

Originálne vianočné darčeky aj s pridanou hodnotou pomoci

Benefičná dražba začala v polovici novembra a potrvá do polovice decembra. Môžete ju sledovať a zapojiť sa do nej prostredníctvom facebooku alebo telefonicky. Takto môžete mať doma originálny obraz s pridanou hodnotou. V nich spojili výtvarníci s mladými mentálne znevýhodnenými ľuďmi svoje tvorivé nadanie, ale najmä srdcia. Každý obraz maľoval človek s mentálnym znevyhodnenim spoločne s jedným výtvarným umelcom, čo prináša moznosť nielen umelecky obohatiť svoj príbytok, ale zároveň zakúpením obrazu podporiť aj dobrú vec. 

Pravidlá dražby

Všetky diela je možné nájsť vo fotoalbume na FB Vstúpte, n. o. Tu je ich možné aj dražiť prihadzovaním k aktuálnym cenám.

Dražba končí 15. 12. o 17.00 h.

1. Vyvolávacia cena každého diela je 50 €

2. Záujemca prihadzuje sumu po 10 € (najmenej)

3. Do komentáru k dielu označeného číslom, ktoré draží, uvedie záujemca konečnú sumu, za ktorú chce obraz kúpiť.

4. Do dražby je možné zapojiť sa aj zatelefonovaním na t. č. 0918 756 548. Tu záujemcu informujú o poslednej cene diela s konkrétnym číslom, ktoré chce vydražiť a zaznačia si jeho ponuku.

5. Dražba končí 15. 12. o 17.00 h, následne bude záujemca, ktorý prihodí najvyššiu sumu, informovaný o vydražení diela a dohodne si s organizáciou spôsob prevzatia a platby.

Obrazy je možné vidieť na výstave v Knižnici MCK od 16. 11. do 15. 12. 2021

Spolu s dielami, ktoré sú výsledkom tvorivého spojenia umelcov s ľuďmi s mentálnym postihnutím, dražíme aj obrazy, ktoré poskytli samotní umelci.

Lucia Vidanová - 02.12.2021 - 482 čítaní


pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk


Pre pridanie komentára navštívte klasickú verziu nášho webu.

Komentáre k článku

Počasie

Poskytuje In-počasie