Dnes je 28.10.2021
Meniny má Dobromila, Kevin

Malacky majú ďalšie zrekonštruované osvetlenie

Mestský úrad ukončil rekonštrukciu osvetlenia v ďalších troch lokalitách. Radnica avizuje, že pomaly dokončuje nasvetlenie doteraz neriešených lokalít a postupne bude potrebné hovoriť o ďalšej fáze veľkej obnovy.

Modernizácia verejného osvetlenia sa začala ešte v predošlom volebnom období prvou fázou obnovy, ktorej podstatou bola výmena starých sodíkových svietidiel novými účinnejšími LED svietidlami. Touto energetickou fázou sa dosiahlo zníženie nákladov na elektrickú energiu. V tomto volebnom období sa novo nasvetľujú doteraz neosvetlené časti mesta.

Mestský úrad aktuálne dokončil rekonštrukciu v ďalších troch lokalitách. Nové svietidlá so stožiarmi a zemnými vedeniami sú pred Základnou školou na Záhoráckej ulici, Janka Kráľa pri záhradkárskej osade či medzi ulicami Janka Kráľa a Boženy Nemcovej. Najnovšie sa zrekonštruovalo osvetlenie po celej dĺžke Brnianskej ulice od Veľkých Levár.

Novo osvetlený je chodník na Záhoráckej ulici pred základnou školou.

Nové svietidlá so stožiarmi sú aj na Janka Kráľa.

Najdlhším úsekom bola Brnianska ulica od Veľkých Levár.

Podľa zverejnených informácií sa vedenie mesta sústreďuje na dokončenie prípravy projektov v ďalších lokalitách. V budúcnosti sa má pokračovať nahradením poruchových vzdušných káblov novými zemnými vedeniami a zmenou umiestnenia sídliskových stožiarov.

Ľudia pre Malacky - 06.06.2021 - 677 čítaní


pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk


Pre pridanie komentára navštívte klasickú verziu nášho webu.

Komentáre k článku

Počasie

Poskytuje In-počasie