Mesto odovzdalo nové detské ihrisko

Mesto naplnilo svoj sľub a dokončilo úplnú výmenu detského ihriska v Zámockom parku. Nové ihrisko je citeľne väčšie a modernejšie s certifikovanými prvkami. Ďalším v poradí by mohlo byť ihrisko v Domkoch či pred Malinou.

Staré detské ihrisko v Zámockom parku je minulosťou. Mesto kompletne revitalizuje tento priestor a pôvodné ihrisko nahradilo novým, o poznanie väčším. V priestore sú certifikované preliezky, kolotoč, hojdačky, niekoľko reťazových preliezok, detských koníkov či aj dve šmykľavky. Veľká veža so šmykľavkou v tvare slona má byť na mieru robeným prvkom pre Malacky. Staršie detičky môžu skúmať kladkový žeriav na pieskovisku a iné zvedavé môžu vyskúšať telefón vedený pod zemou. Do ihriska sa vrátila aj lanová dráha.

Nové detské ihrisko v Zámku. Foto: S. Osuský, zdroj: mestský úrad

Spolu s ihriskom boli dodané aj nové dopadové plochy, ktoré sú špeciálne vyrábané pre ihriská ako mäkký podklad. Mestský úrad zabezpečil aj nové trávniky a aktuálne sa ešte rekonštruujú prístupové chodníky k futbalovému štadiónu s novým verejným osvetlením. Pozitívne je vybúranie starých plotov, čím sa celý priestor viac začlenil do prostredia parku.

Vedenie radnice avizuje aj ďalšie projekty detských ihrísk. Ďalším v poradí by malo byť nové centrálne ihrisko v sídlisku Domky a v prípade získania peňazí by kompletnou prestavbou prešlo aj detské ihrisko pred športovou halou Malina. Mesto sa chce uchádzať tiež o podporu v súťaži Žihadielko pre nové detské ihrisko v sídlisku na Záhoráckej ulici, ale tu musia byť aktívnymi v hlasovaní samotní obyvatelia.

Ľudia pre Malacky - 10.10.2019 - 2375 čítaní


pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk


Pre pridanie komentára navštívte klasickú verziu nášho webu.

Komentáre k článku

Počasie

Poskytuje In-počasie