Mesto podpísalo zmluvu na výstavbu cyklotrasy

Mestský úrad ukončil proces verejného obstarávania na dodávateľa stavby cyklotrasy Družstevná - Radlinského. Aktuálne je proces verejného obstarávania na kontrole. Stavebné práce by mali trvať päť mesiacov.

Mesto podpísalo zmluvu s dodávateľom M-SILNICE SK s.r.o. za 1,7 milióna eur na výstavbu cyklotrasy Družstevná - Radlinského v rámci eurofondového projektu, pričom v cene diela je aj rozsiahla výsadba zelene pozdĺž novej cyklotrasy za vyše 150 tisíc eur.

Súčasťou stavby cyklotrasy má byť aj posun ramena hlavnej svetelnej križovatky v smere od Záhoráckej na Mierové námestie (Ulicu Gen. M. R. Štefánika) v dotyku s aktuálne prebiehajúcou stavbou polyfunkčného objektu Severín. Tento posun jazdného ramena umožní mestu rozšíriť nové pešie námestie nad hromadnou podzemnou garážou a osadiť aj novú cyklotrasu Družstevná - Radlinského.

Aktuálne je ukončený proces verejného obstarávania na kontrolnom orgáne. Ak bude odsúhlasený výsledok obstarávania, stavebné práce by sa mali začať už v polovici mája. Doba realizácie má byť päť mesiacov o celkovej dĺžke stavby 2,1 kilometra.

Ľudia pre Malacky - 04.05.2022 - 316 čítaní


pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk


Pre pridanie komentára navštívte klasickú verziu nášho webu.

Komentáre k článku

Počasie

Poskytuje In-počasie