Dnes je 28.10.2021
Meniny má Dobromila, Kevin

Mesto pomôže župe s výstavbou cyklotrasy

Vedenie mesta sa dohodlo s Bratislavským samosprávnym krajom, že časť cyklotrasy medzi Malackami a Rohožníkom postaví mesto na svojom území vlastným projektom z eurofondov.

Bratislavský samosprávny kraj avizoval už pri otváraní novo zrekonštruovanej cestnej komunikácie medzi Malackami a Rohožníkom, že bude pripravovať aj výstavbu spojnej cyklotrasy. Tá by mala byť trasovaná popri komunikácii cez vojenský obvod. Aktuálne sa dohodlo vedenie Malaciek s vedením kraja na užšej spolupráci pri príprave projektu, čo podľa primátora Malaciek výrazne urýchli samotnú prípravu cyklotrasy. Primátor bližšie uviedol na facebook stránke: "Preto sme sa so županom Jurajom Drobom dohodli, že Malacky zužitkujú svoje doterajšie bohaté skúsenosti s projektami a nevyhnutný diel cyklotrasy na našom území postavíme vlastným eurofondovým projektom, na ktorý nadviaže krajská samospráva."

Súčasťou projektu má byť aj nový peší a cyklistický most nad diaľnicou v mieste Táboriska od Rakárenskej ulice. Vedenie mesta označilo tento cieľ na pomery malého okresného mesta za unikátny a do prípravy projektu chce zahrnúť aj developerov za diaľnicou. Primátor priblížil v komentári na sociálnej sieti nasledovne: "Zahrnutí budú minimálne už v tom, že poskytnú vecné bremeno či pozemok na stavbu cyklotrasy. Vážim si, že prijali našu prosbu a už aktuálne financujú technickú štúdiu premostenia diaľnice." Nie je vylúčené, že zafinancujú aj kompletnú projektovú dokumentáciu pre nový most.

Celý projekt má byť členený na štyri nevyhnutné úseky, ktoré podľa podmienok eurofondov prepoja existujúcu obytnú zónu Na majeri so železničnou a autobusovou stanicou. Náročným úsekom prejde cyklotrasa cez Rakárenskú ulicu, ktorá bude musieť prejsť úplnou prestavbou. Cyklotrasa ďalej bude prechádzať Ulicou Duklianskych hrdinov a napojí tiež samotnú nemocnicu. Samostatným úsekom bude cyklotrasa v areáli bývalej píly, ktorá prepojí Pezinskú ulicu so Zámockým parkom. Súčasťou tohto úseku bude aj nový podjazd pod dolným ramenom diaľničného privádzača.

Ľudia pre Malacky - 23.05.2021 - 911 čítaní


pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk


Pre pridanie komentára navštívte klasickú verziu nášho webu.

Komentáre k článku

Počasie

Poskytuje In-počasie