Mesto získalo ďalšiu dotáciu 265 tisíc

Mestský úrad uspel s ďalším eurofondovým projektom. Tentokrát bol úspešný projekt na výstavbu cyklotrasy vedúcej z Pezinskej ulice do obytnej zóny Padzelek.

Mesto pokračuje v dosahovaní externých zdrojov na svoje projekty. Z eurofondovej výzvy na podporu rozvoja cyklotrás získajú Malacky 265-tisíc eur na výstavbu samostatne vedenej cyklotrasy, ktorá spojí už vybudovanú cyklotrasu na Pezinskej ulici s obytnou zónou Padzelek. Cyklotrasa povedie okolo nákupného centra Tesco a Malavia.

Podporený projekt cyklotrasy Pezinská - Padzelek.

Spolu s tým sa vybuduje aj nové verejné osvetlenie na tejto ulici a tiež sa vysadí zeleň. Mestský úrad plánuje počas výstavby vyriešiť problém so zaplavovaným úsekom cesty pri Tescu, pôjde o kombináciu opatrení - ako napríklad inštaláciu hydroblokov pod chodník, ktoré odvedú dažďovú vodu do zeme. "Malacky raz budú mesto s najlepšou cyklistickou infraštruktúrou na Slovensku a nebude to dlho trvať. Realizáciou pripravených projektov rozšírime sieť nosných cyklotrás v najbližších rokoch o viac ako 9 km," uviedol viceprimátor mesta Milan Ondrovič.

Ľudia pre Malacky - 21.10.2022 - 2042 čítaní


pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk


Pre pridanie komentára navštívte klasickú verziu nášho webu.

Komentáre k článku

Počasie

Poskytuje In-počasie