Na Dérerke sa dobudovala telocvičňa

V Základnej škole Dr. J. Dérera sa už vyníma nová telocvičňa. Dobudovalo ju mesto aj s kompletnými novými šatňami a zázemím. Investície mesta v tejto škole sa však nekončia. Už v budúcom roku by sa mala kompletne rekonštruovať stará školská kuchyňa a zatepľovať pavilón s triedami prvákov.

Po takmer ôsmich mesiacoch výstavby bola slávnostne otvorená nová telocvičňa v Základnej škole Dr. J. Dérera. Stará telocvičňa bola malých rozmerov a kvôli vysokému počtu žiakov už kapacitne nestíhala. Mesto sa rozhodlo dostavať k pôvodnej telocvični kompletne novú telocvičňu aj so šatňami, ktoré škole chýbali. S novým zázemím bola telocvičňa financovaná z dotácie ministerstva školstva a vlastných zdrojov mesta. Pri slávnostnom otvorení primátor Juraj Říha povedal: "Novou telocvičňou sme splnili škole jej sen, dlhý niekoľko desaťročí, čo vo mne zahojilo všetky bolesti náročnej prípravy a ešte náročnejšej výstavby. Je krásna a moderná s dostavanými šatňami, ktoré škole veľmi chýbali, aby sa už žiaci nemuseli prezliekať na chodbe. Ďalšiu veľkú stavbu tak máme za sebou a mne zostáva ešte raz poďakovať ministerstvu školstva aj mestskému zastupiteľstvu za finančnú podporu a kolegom z úradu za dobre vykonanú prácu."

Spolu s poslancami mestského zastuúiteľstva a pozvanými hosťami slávnostne prestrihol pásku k novej telocvični primátor mesta s riaditeľkou školy Katarínou Habovou.

Nová telocvičňa má športový povrch taraflex a je úplne klimatizovaná s odvetraním. Konštrukcia budovy z autorského pera architekta Branislava Škopka bola navrhnutá aj s prirodzeným vetraním a tienením vonkajšími elektrickými žaluziami. Obe nové budovy majú zelené strechy a dažďová voda sa odvádza naspäť do prostredia, konkrétne do susedného parku Námestia SNP.

Telocvičňa má aj svoj vlastný vstup od parku Námestia SNP.

„So zvyšujúcim sa počtom žiakov, s narastajúcimi hygienickými požiadavkami a zohľadňujúc záujem detí o šport a hry nemohla telocvičňa z roku 1932 s rozmermi 18 x 9 m naplniť súčasné predstavy o športových aktivitách. Sen, ktorý snívali naši predchodcovia, sa podarilo naplniť vďaka neúnavnosti, húževnatosti a  úsiliu vedenia mesta Malacky, ktoré je zriaďovateľom našej školy. Náročnosť prípravy súvisela s previazaním nového objektu s funkcionalistickou budovou školy. Teraz otvárame moderný priestor, v ktorom sa budú určite všetci príjemne cítiť," uviedla pre mestské médiá riaditeľka školy K. Habová.

Stavebné práce sa na škole týmto projektom nekončia. Vedenie mesta má ešte v pláne kompletne zrekonštruovať starú školskú kuchyňu a zatepliť pavilón tried pre prvákov. Oba projekty by sa mali realizovať už budúci rok.

Ľudia pre Malacky - 02.07.2020 - 2411 čítaní


pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk


Pre pridanie komentára navštívte klasickú verziu nášho webu.

Komentáre k článku

Počasie

Poskytuje In-počasie