Rekonštrukcia príjazdu sa presúva do štvrtej etapy

Stavebné práce na rekonštrukcii hlavného príjazdu do Malaciek postupujú presne podľa harmonogramu a v sobotu sa presúvajú do predposlednej etapy v úseku na Legionárskej ulici pred hasičmi. Práce sa budú realizovať za už úplnej uzávierky rohožníckej cesty, ktorá vstupuje 1. septembra do jednoročnej rekonštrukcie. Tým sa končí aj súčasná obchádzková trasa po Pezinskej a Radlinského ulici.

Aktuálna tretia etapa veľkej rekonštrukcie hlavnej príjazdnej komunikácie do Malaciek sa končí podľa harmonogramu. Od soboty by mal byť úsek od kruhového objazdu pri TESCO po križovatku pri hasičoch už prejazdný a práce sa posúvajú do svojej predposlednej štvrtej etapy. Celková rekonštrukcia príjazdu do Malaciek sa začala vo štvrtok 21. júna. Stavebné práce sa realizujú v jednotlivých etapách, ktoré na seba nadväzujú vždy po jednotlivých úsekoch, ktoré sa priebežne otvárajú.

 

Zrekonštruovaný úsek tretej etapy

Štvrtá etapa rekonštrukcie zahŕňa úsek od križovatky pri hasičoch po časť komunikácie na Duklianskych hrdinov a Legionárskej ulice. Práce v tomto úseku sa začnú za už úplnej uzávierky cesty medzi Rohožníkom a Malackami, ktorá vstupuje 1. septembra do jednoročnej rekonštrukcie, čím dôjde k zníženiu dopravy v danej časti mesta.

Vodiči by mali byť pozorní, pretože s prácami na štvrtej etape budú spojené aj dopravné obmedzenia:

⚠️  Doprava bude regulovaná dočasnou svetelnou signalizáciou na Legionárskej ulici na ramene nadjazdu pred Zámockou bránou a križovatkou pri Gajdárovi.
⚠️  Doprava na Duklianskych hrdinov v smere na nemocnicu bude len jednosmerná.
⚠️  Doprava z mestskej časti Rádek bude trasovaná po Hurbanovej ulici na Legionársku.
⚠️  Doprava z centra mesta na Rádek bude smerovaná na kruhový objazd, keďže nebudy možný výjazd dolným ramenom pri hasičoch.
⚠️  Parkoviská a ulička pri zdravotnom stredisku Gajdár a parkovisko pod Zámockým parkom oproti hasičom bude uzatvorené.
 
Odporúčame, aby obyvatelia využili spojnicu medzi Rakárenskou a Dubovského ulicou.
 
Dodávateľ prosí vodičov o súčinnosť, aby sa na nadjazde do času vyznačenia vodorovného značenia radili pri odbočovaní a čakaní v smere na Rádek (Rohožník) vpravo pri krajnici, čím umožnia prejazd vozidiel smerujúcich do centra mesta.

Práce na štvrtej etape budú trvať počas septembra, keďže komunikácia sa bude kompletne rekonštruovať vždy po jednotlivom jazdnom pruhu.

Ľudia pre Malacky - 31.08.2018 - 6143 čítaní


pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk


Pre pridanie komentára navštívte klasickú verziu nášho webu.

Komentáre k článku

03.09.2018 20:37:00 | nobody
Aká firma robí tú rekonštrukciu? Vyzerá to tak, že nevie spraviť rovnú cestu ani pri totálnej uzávierke a rekonštrukcii "od podlahy".

Ak sa preveziete z diaľnice na nadjazd, prejdete cez tri priečne hrby (pri diaľničiaroch, pred 2. kruháčom a na konci mosta nad cestou ku kúpalisku). To je taký problém spojiť dva časti cesty tak, aby vznikla hladká vozovka? To sa tu učia alebo čo?

Túto kvalitu niekto aj prebral a zaplatil?


12.09.2018 08:11:09 | Ľubomír
Parkoviská pri zdravotnom stredisku ako aj ulička pri gajdarovy je uzavretá to je pravda len by ma zaujímalo ako niekto doriešil pacientov ktorý musia ísť na vyšetrenie. Mám otca 75r. ktorý zle chodí = nechcem sa vyjadrovať hanlivo ale uzavrieť všetky možnosti parkovania blízko strediska je na darvinovu cenu. Predpokladám že tie parkoviská sa dali tiež rekonštruovať po častiach.


12.09.2018 15:31:45 | to: Lubomir
Zeby na obrovskom parkovisku pri Zamockom parku? Je to cez cestu.

https://www.malacky.sk/index.php?page=clanok_cely&id=8533


Počasie

Poskytuje In-počasie