Športovú arénu by mali začať stavať v septembri

Mesto ukončilo verejné obstarávanie na dodávateľa stavby novej športovej arény s multifunkčnou a hokejovou halou. Jej výstavba by sa mala začať v septembri.

Novú športovú arénu v Malackách by mali postaviť za 12 684 000 eur. O ukončení verejného obstarávania na zhotoviteľa multifunkčnej športovej arény informoval primátor Malaciek Juraj Říha na sociálnej sieti. "Ukončili sme obstarávanie a môžeme pristúpiť k podpisu zmluvy o dielo s víťazným uchádzačom. V súťaži uspela s najnižšou cenou spoločnosť Sytiq, ktorá potvrdila záväzok prevzatia staveniska. Radi by sme spustili výstavbu tohto nového športového stánku už začiatkom septembra," uviedol primátor.

Vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie je informácia o vyhodnotení ponúk troch uchádzačov z 15. augusta, uchádzači mali na podanie námietky 10 dní od prevzatia oznámenia o výsledku vyhodnotenia ponúk. Samospráva už skôr informovala, že financovanie bude viaczdrojové, kombináciou vlastných prostriedkov, úveru a štátnej dotácie 1,5 milióna eur.

Finálny návrh novej športovej arény.
Autori návrhu: Cityprojekt s. r. o., Ing. arch. Pavol Citovický.

Šport aréna Malacky v lokalite bývalej píly na Pezinskej ulici je navrhnutá ako komplex, ktorý pozostáva z dvoch samostatných športových hál - hokejovej a multifunkčnej haly.

 

Ľudia pre Malacky - 30.08.2022 - 852 čítaní


pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk


Pre pridanie komentára navštívte klasickú verziu nášho webu.

Komentáre k článku

Počasie

Poskytuje In-počasie