Štvrtkový maratón – Tesco, tekvice, Kniha Záhoria, prevencia šikanovania a domáceho násilia

Štvrtok 27. 10. ponúka Malačanom pestrú paletu možností ako stráviť príjemný čas, precvičiť si šikovné prsty alebo získať nové vedomosti. Len málokedy máme v jeden jediný deň takýto výber. Redakcia lpm.sk vám prináša ich stručný prehľad. Stačí si vybrať. Kde sa stretneme?

Spoločnosť Tesco pripravila pre prvých zákazníkov svojho hypermarketu v Malackách otvárací program. Po 12.00 h bude venovaný najmä deťom. Šikovnosť si môže každý precvičiť pri vyrezávaní halloween tekvičiek či stavaní „gaštankov“.

Ak sa vám táto aktivita zapáči, máte možnosť neskôr sa presunúť do areálu Centra voľného času na Rázusovu ulici, kde o 16.15 h začína jesenné podujatie Dyne, dynky alebo tekvicové a iné strašidlá. Nebude tiež chýbať maľovanie na tvár. A v prípade priaznivého počasia dokonca ohňová šou.

Pútač pred CVeČkom

CVeČko plagát k akcii

Skôr pre rodičov je určený slávnostný podvečer pri príležitosti vyhlásenia výsledkov čitateľskej ankety Kniha Záhoria 2010. Začína o 17.00 h v Kultúrním domečku (pre mnohých stále skôr známe Kino Záhoran). Už tretí ročník ankety zorganizovali pod záštitou Trnavského samosprávneho kraja Záhorská knižnica Senica, Záhorská galéria Senica, Záhorské múzeum Skalica a Mestské centrum kultúry Malacky.  Medzi 42 publikáciami, ktoré súťažili o titul, máme zastúpené aj Malacky. Súčasťou akcie aj predaj kníh a autogramiáda.

Malacké horúce želiezko v súťaži :)

V knihe sme našli aj pohľadnicu s fontánou v Zámockom parku, o jej súčasnej rekonštrukcii sme písali tu.

Na inú tému, no aktuálnu a závažnú, bude o 18.00 h v ZŠ Štúrova prednášať Miroslav Schlesinger, riaditeľ OZ Spoločne proti kriminalite. Pôjde o tému prevencie šikanovania a domáceho násilia z cyklu Zvýšme bezpečnosť našich detí. Organizátormi tejto akcie sú OZ Dúhovka, Česko-Slovenská futbalová akadémia (ČSFA) v spolupráci s redakciou MalackyJuh.sk a Komisiou pre ochranu verejného poriadku pri Mestskom zastupiteľstve v Malackách.

Tak kam sa vyberiete vy? Do Tesca, na tekvicové všeličo do CVeČka, ako milovníci kníh do Kultúrního domečka alebo rodičia školopovinných detí pre užitočné informácie do ZŠ Štúrova? 

Ešteže otvorenie Materskej školy na Rakárenskej ulici je pre pozvaných o deň skôr – 26. októbra. A my tam samozrejme nebudeme chýbať :)

Ľudia pre Malacky - 22.10.2011 - 5666 čítaní


pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk


Pre pridanie komentára navštívte klasickú verziu nášho webu.

Komentáre k článku

Počasie

Poskytuje In-počasie