Verejné prerokovanie rekonštrukcie vnútrobloku Domky

Komisia pre územný rozvoj dopravu a životné prostredie prerokovala informáciu o štúdii rekonštrukcie vnútrobloku Domky a odporučila zvolať verejné prerokovanie na dňa 23.04. 2013 o 18,00 hod. do kina Malacky s cieľom prerokovať štúdiu s dotknutými obyvateľmi pred vypracovaním realizačného projektu a rozhodnúť o využití prvej investície.

Podľa môjho názoru je návrh ihriska v súlade so všetkými zásadmi pre rekonštrukciu a výstavbu detských ihrísk.

Projekt je prispôsobený danej lokalite, vyhovuje prostrediu, v ktorom bude umiestnený. Vzhľadom k tomu, že ihrisko bude umiestnené v pešej dostupnosti z centra mesta, bude pre všetkých ľahko prístupné. Ihrisko využíva prírodné prvky, okolité rastliny, ale aj existujúce zapustenie športoviska pod úroveň okolitého terénu. Ihrisko bude poskytovať širokú škálu zážitkov, vrátane výberu rôznych povrchov, textúr, rastlín a kombináciu voľných i organizovaných oblastí.

Ihrisko je navrhnuté tak, že ponúka rôzne možnosti na hru a umožňuje tak deťom rôzneho veku hrať sa spolu, pričom sa nezabúda ani na dospelých, seniorov, či majiteľov psíkov. Návrh ihriska umožní vyskúšať svoje schopnosti rôznym vekovým kategóriám.

Ihrisko bude prístupné aj pre zdravotne postihnutých užívateľov, aby sa mohli hrať spolu s ostatnými a bude poskytovať možnosť výberu z rôzneho vybavenia. Do finálneho projektu budú zapracované podnety z verejného prerokovania štúdie a tak budú obyvatelia zapojení do jeho finálneho návrhu, ktorý bude výsledkom všeobecného konsenzu.

Ihrisko bude umožňovať zmeny podľa potrieb vyvstávajúcich časom, stane sa prirodzenou súčasťou svojho okolia, ktoré ožije.

Po prerokovaní a vypracovaní finálneho projektu budeme poznať náklady na celý projekt. Potom bude možné hľadať grantové finančné prostriedky, ktoré by pokryli komplexnú rekonštrukciu. Myslím si, že vzhľadom k tomu, že programovacie obdobie OPBK končí a stále nie je isté, či bude možné čerpať prostriedky na podobné projekty, je na mieste pristúpiť k postupnej obnove tak, ako tomu bolo vo vnútrobloku na Partizánskej ulici. Myslím si, že Domky si už zaslúžia obnovu, pretože toto sídlisko desiatky rokov výraznejšie investície do verejných ihrísk obchádzali.

Preto budem rád, ak sa verejného prerokovania zúčastnia všetci, ktorým záleží na zlepšení kvality verejných priestorov a skultúrneniu prostredia v ktorom žijú a vyjadria svoj názor k spracovanej štúdii a rozhodnú o tom, na čo sa v zmysle dopracovanej dokumentácie v tomto roku využije prvých 10 000 €.

Celú štúdiu môžete nájsť na www.malacky.sk

Súčasný stav

Koncept

Vizualizácie

Milan Ondrovič - 17.04.2013 - 6021 čítaní


pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk


Pre pridanie komentára navštívte klasickú verziu nášho webu.

Komentáre k článku

17.04.2013 09:23:43 | Daniel
Ak sa toto podarí zrealizovať v takom rozsahu, ako je zakreslené a následne to nikomu nebude podávať ruky, aby to zničil, tak klobúk dolu, vážení. Toto je niečo, čo toto mesto potrebuje - odvážne nápady, ktoré sa ale nikto nebojí realizovať. Držím palce :)


17.04.2013 11:58:28 | Miro Tedla
Na nase pomery privela travnika, prvy rok travnik v lete spali slnko, o dva roky z neho zostane udupana a po dazdi rozmocena hlina. Ako problem vidim udrzbu a naslednu starostlivost v zmysle kosenia, zavlahy, financovania oprav hracich prvkov a pod. Ja dam klobuk dolu nie ked sa projekt zrealizuje, ale az o par rokov, ked sa podari zabezpecit aj nasledna starostlivost, co bude podla mna daleko tvrdsi oriesok. MT


17.04.2013 12:20:05 | Milan Ondrovič
Trávnika v tej štúdii nie je o moc viac ako dnes. Všetko to sú certifikované hracie prvky o ktoré sa treba starať rovnako ako o ostatné, ktoré v meste máme.


17.04.2013 12:34:38 | Pepe H
v Ma len o studiach citame ....snad tato vide zrealizovat ,ale budem realista ....nic nebude a ked ano tak tretina stoho


17.04.2013 12:50:41 | Milan Ondrovič
No to je možné, ale ak nebude spracovaný projekt, nebude rozpočet, nebude grant nebude nič. No a ani zastupiteľstvo neschváli financie pre postupnú realizáciu bez projektu.


17.04.2013 12:54:38 | Kvak
treba od zaciatku ZAPOJIT ludi, co tam okolo byvaju. Aby na tom MAKALI a povazovali to za SVOJE, strazili, polievali a opravovali...
Detom to urcite nezaskodi, tie dnesne ni nevedia, ze vsetky kvety nie su umele a nema sa po nich sliapat, nieto este, aby videli ako RASTIE.
Inak to vsetko do roka znicia....
Drzim palce.


17.04.2013 22:09:14 | Lucia Lisa
No tak toto ak vyjde, ludia, tak mate u mna chocolate! :)Aký je tvoj názor


18.04.2013 00:12:03 | občan
Nerobme si ilúzie, projekt sa nezrealizuje, ak hej, preinvestuje sa 2x viac na neočakávané výdaje ako bolo v pláne - treba nové BMW a o pár rokov ostane priestor rozkradnutý, rozbitý ako ostatné v Ma


18.04.2013 12:42:48 | Johny
Ked to bude zrealizovane,tak tomu uverim lebo to nase mestke zastupitelstvo stoji za * a pre mesto nerobia nic.


18.04.2013 16:07:23 | Lucky
Projekt je skvelý, konečne niečo iné ako len polyfunkčné domy. Ale aj ja mám svoje sny a tiež čakám, na ich splnenie. Tak aj obyvatelia sídliska môžu ešte dlhšie čakať kým sa niečo také postaví.


19.04.2013 10:48:23 | Miro
Pekny projekt, kiez by sa podarilo ho zrealizovat! Myslim, ze aj obyvatelia vnutrobloku by prispeli dobrovolnickou pracou, ak to bude potrebne. Mam k nemu dva postrehy: 1) Na strane pri garazach sa tymto sposobom nezmestia parkovacie miesta v dvoch radoch, aj ked by to bolo super, pretoze tam nie je tolko miesta (ake su normy vie urcite Milan Ondrovic) Dalo by sa to vyriesit asi iba na ukor zelene. 2) Pobavilo spolocne umiestnenie zony pre psy a petanque - to bude radost ak sa gula trafi do psieho exkrementu :) Zona pre vencenie psikov by mala byt asi pozdlzne pri cinziakoch, kedze stade vychadzaju nedockave zvieratka - zaroven to moze motivovat majitelov po nich zbierat vykaly. Do priestorov ihrisk by mal byt pristup psov obmedzeny.


06.02.2015 13:44:56 | r.fruhaufova
Projekt vyzerá super. Oceňujem aj návrh na vybudovanie ďalších parkovacích miest. Aký je momentálny stav projektu?


11.02.2015 18:03:55 | Milan Ondrovič
Prebieha verejné obstarávanie na 1. etapu - Rekonstrukcia multifunkčného športoviska


Počasie

Poskytuje In-počasie