Andrej Kiska je víťaz, v Malackách získal takmer 66 %

Do prezidentského úradu nastúpi 15. júna nestranícky kandidát, podnikateľ a filantrop Andrej Kiska (51). Oproti súčasnému premiérovi a súperovi v druhom kole prezidentských volieb Robertovi Ficovi (50), ktoré sa uskutočnili včera 29. marca, získal takmer o 20 % hlasov viac. V Malackách ho volilo 65,94 % tých, ktorí prišli k volebným urnám a vhodili platný hlas.

59,4 % pre Andreja Kisku a 40,6 % pre Roberta Fica pri účasti 50,48 %. Na týchto konečných hodnotách sa včera zastavili stĺpce grafov, ktoré so záujmom do neskorej noci sledovala väčšina slovenských domácností. Pre mnohých prekvapivo veľký rozdiel medzi nováčikom v politike a ostrieľaným straníkom.

Foto: Lucia Vidanová

V Malackách prišlo k urnám 50,44 % oprávnených voličov. Kiska tu získal 65,94 %, Robert Fico 34,05 %. V jednotlivých obciach Malackého okresu sa rozdiel medzi jednotlivými kanditátmi rôznil. Kym napríklad Borinke dostal víťaz volieb a budúci prezident až 78,37 %, v Stupave 74,91 %, v niektorých obciach bol súboj vyrovnaný. V Gajaroch zvíťazil Kiska s 51,8 % a v Malých Levároch s 53,31 %, v Plaveckom Mikuláši s 51,63 %.

Kiska však vyhral vo všetkých obciach Malackého okresu. Z pohľadu krajov získal budúci prezident najviac hlasov práve v Bratislavskom kraji, kde ho volilo až 72,96 %.

Pre podrobné výsledky kliknite na stránku Štatistického úradu SR.

Poďakovanie budúceho prezidenta na FB stránke

Ľudia pre Malacky - 30.03.2014 - 3061 čítaní


pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk


Pre pridanie komentára navštívte klasickú verziu nášho webu.

Komentáre k článku

31.03.2014 14:41:14 | lumix
Ach jaj, opat raz sme uverili novým politikom, tak ako pred rokmi Schusterovi, potom Ruskovi a nasledne Sulikovi. Zdá sa ze sme nepoucitelní a tak nám veru treba....smutné


Počasie

Poskytuje In-počasie