Malackí zuškári - viacnásobní víťazi Divadelnej tehličky

Žiaci literárno-dramatického odboru malackej základnej umeleckej školy sa 20. - 22. novembra vo Svite zúčastnili Divadelnej tehličky. V druhom ročníku celoslovenského literárno-dramatického súťažného festivalu pre deti a mládež v tvrdej konkurencii obstáli na výbornú. Odniesli si sedem cien, z toho mnohé prvé.

Trojdňová súťažná prehliadka bola rozdelená na dve časti - prednesovú a dramatickú. "Sme veľmi hrdé na našich žiakov, ktorí podali úžasné výkony a právom sa ocitli na stupňoch víťazov. Malacká zuška sa tak stala najoceňovanejšiou a  stala sa absolútnym víťazom tohtoročného festivalu," tešia sa z úspechu pedagogičky literárno-dramatického odboru a režisérky predstavení Diana Kamenistá, Katarína Trenčanská a Adriana Vallová.

Na svojich zverencov sú právom hrdé, zľava Diana Kamenistá, Katarína Trenčanská a Adriana Vallová.

Z 225 súťažiacich z toho 47 prednesov sa umiesnili traja žiaci - Benjamín Čutka (III.miesto), Filip Prášil (III.miesto) a Michaela Slobodová (II.miesto).

Samuel Uher zvíťazil v divadelných miniatúrach s prednesom O škodlivosti tabaku z pera A. P. Čechova.

Benjamín Čutka bol vo svojej kategórii v prednes tretí.

Na prvé priečky Malacky siahli v hodnotení divadelných foriem. V konkurencii 39 divadiel získali najvyššie ocenenie v kategórii Činohra ZUŠ do 15 rokov s bábkovým predstavením Drak siedma hlava (réžia: Mgr. Diana Kamenistá). 2. miesto, ale najvyššie možné udelené, keďže porota 1. cenu neurčila, si odniesli v kategórii Činohra nad 15 rokov s alternatívnym predstavením Nos Cyrano´s (réžia: Mgr. Diana Kamenistá, Mgr. MgA. Katarína Trenčanská).

Na "zlato" siahol Samuel Uher, ktorý v kategórii DIVADELNÉ MINIATÚRY – divadlo jedného herca –  získal s ukážkou od A. P. Čechova O škodlivosti tabaku 1. miesto. Pripravila ho Mgr. art. Adriana Vallová. Malackej zuške porota udelila aj špeciálne ocenenie v kategórii Scénografia, kostýmy a výtvarná zložka za predstavenia Drak siedma hlava, Nos Cyrano´s a divadelnú miniatúru Mizantrop.

V predstavení Drak siedma hlava účinkovali: Marek Benkovič, Filip Prášil, Hana Lenghartová, Miriam Baumanová, Adriána Dunárová, Benjamín Čutka, Samuel Schwammel, Ava Tayla Benková.

V Nos Cyrano´s – Nikoleta Palkovičová, Martina Huková, Samuel Uher, Šimon Čutka, Michaela Slobodová, Marek Menke.

Celoslovenský literárno-dramatický súťažný festival Divadelná tehlička je určený žiakom ZŠ, ZUŠ, študentom SŠ, konzervatórií, členom CVČ, ako aj neformálnym divadelným združeniam z celého Slovenska. Jeho hlavný organizátor nezisková organizácia Pro Meliori Svit nadväzuje na začatú tradíciu celoslovenského súťažného festivalu amatérského divadla Divadelný Maťko.

 

Zdroj foto: FB

Lucia Vidanová - 27.11.2014 - 5811 čítaní


pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk


Pre pridanie komentára navštívte klasickú verziu nášho webu.

Komentáre k článku

27.11.2014 13:12:58 | Pavol Tedla
Kati, super vykon od vasich zverencov. Velka gratulacia najma mladym hercom, tiez vam, ktore ste ich viedli. Toto je super reklama vasa, ZUS-ky i mesta. Vdaka vam za to.


27.11.2014 21:23:50 | Jana Kmeťová
Za takýmto výkonom je v prvom rade veľká drina, a láska k svojej práci,,,,,Katka veľká gratulácia Tebe a Tvojim kolegyniam....Klobúk dole, len tak ďalej.


Počasie

Poskytuje In-počasie