Jasle postupujú s omeškaním

Nielen korona čiastočne brzdí mestské projekty. Do dvojmesačného omeškania sa dostáva aj výstavba nových mestských jaslí. Aktuálne bol dokončený exteriér a intenzívne sa pracuje v interiéri. Radnica očakáva dokončenie vo februári.

Cez Nový rok sa posunuli aj tri nedokončené projekty. Okrem začatej rekonštrukcie komunikácie na ulici Jozefa Kubinu, výstavbe parkoviska na Bernolákovej ulici sa pokračuje aj v budovaní nových detských jaslí v areáli škôlky na Bernolákovej ulici.

V súčasnosti boli dokončené exteriérové práce na samotnej budove a finišuje výstavba chodníkov okolo budovy. Intenzívne sa však pracuje v interiéri, kde sa dokončujú podhlady a v niektorých miestnostiach omietky. Hotová je aj vzduchotechnika a začalo sa s obkladmi.

Priestor budúcej herne.

Spolu s jasličkami sa stavia aj nová kuchyňa so zázemím. Pôvodná kuchyňa s práčovňou bola už v havarijnom stave.

S obkladmi sa začína už aj v budúcej kuchyni.

Niektoré časti zázemia kuchyne sú už obložené a po dokončení podhladov sa začnú práce na podlahách.

Mestský úrad odhaduje, že práce budú dokončené vo februári. Okrem korony zbrzdili dielo aj práce na nových svetlovodoch. Tie musel nanovo statik prepočítať, keďže boli projektantom navrhnuté v časti strechy pôvodného objektu kuchyne. Ide o veľkú stavbu, v rámci ktorej sa kompletne prestaval aj pôvodný objekt. To podľa radnice často prináša neželané prekvapenia, s ktorými sa musia popasovať počas živej stavby aj projektantanti s dodávateľom.

Ľudia pre Malacky - 10.01.2021 - 1459 čítaní


pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk


Pre pridanie komentára navštívte klasickú verziu nášho webu.

Komentáre k článku

Počasie

Poskytuje In-počasie