Prehľadne na LPM.sk

Nové informácie zaradené do menu...

Postupne pre vás napĺňame praktické informácie k rôznym témam, medzi najnovšie pridanými môžete nájsť aj tieto zaujímavosti:

Pohotovosť lekární

Pohotovostnú službu lekárne ocenia obyvatelia, ktorí sa ocitnú počas sviatku alebo víkendu v chorobe. Vyzdvihnúť si lieky počas týchto voľných dní môže byť problém. Sadnúť do auta, prípadne peši, a pochodiť všetky lekárne, čítajúc ich otváracie hodiny. Bratislavský samosprávy kraj zaznamenáva na svojom území prevádzky lekární, ktoré majú počas voľných dní otvorené. Prinášame vám tieto údaje pre Malacky, aby ste už viac nemuseli behať po meste.

Ako zapíšem dieťa do školy

Každý rodič prežíva radosť z prvých úspechov svojho dieťaťa, teší sa z jeho prvých krokov, prvých slov, prvých lások. S rastom dieťaťa je neodmysliteľne spätá škola. Jeho školská dráha začína už v materskej škole, no však prvý dôležitý medzník je zápis do základnej školy. Prinášame vám dôležité informácie, ktoré vám uľahčia zorientovať sa v podmienkach zápisu do základnej školy či odkladu povinnej školskej dochádzky, vrátane dôležitých kontaktov na základné školy v Malackách.

Potrebujem mestský úrad

 

Mestský úrad zabezpečuje pre nás veľa činností. Vykonáva správu zelene, údržbu chodníkov a ciest, prevádzku verejného osvetlenia, spracúva agendu matriky a mnoho iného. Na čele mestského úradu je prednosta, ktorého vymenúva a odvoláva primátor mesta. Mestský úrad sa delí na oddelenia. Súčasťou mestského úradu je aj Útvar hlavného kontrolóra mesta. Hlavného kontrolóra volí a odvoláva mestské zastupiteľstvo. A my pre vás vyberáme najdôležitejšie kontakty.

Mapy a zoznam ulíc

Hľadáte ulicu v Malackách? Našli sme ju za Vás. Chcete si naplánovať cestu? Nasmerujeme vás. Chcete si niekam vyšliapnuť? Pozrite si turistické mapy. Chcete sa vrátiť do minulosti? Mikovíniho mapa vás vráti 279 rokov späť. Pripravili sme pre vás výber niekoľkých druhov máp spojených s Malackami. Ak potrebujete len rýchlo vyhľadať ulicu v našom meste, použite interaktívny zoznam ulíc mesta Malacky.

Obedové menu

Obedujete v Malackách? A stalo sa vám, že ste chceli ísť s kolegami na obed a nevedeli ste sa rozhodnúť kam? Prinášame vám prehľad obedových menu z malackých reštaurácií, a to prehľadne usporiadaných podľa dní.

   

A viacero ďalších už teraz pripravujeme... Pomôcť nám môžete aj vy. Je niečo, čo by ste radi našli medzi praktickými informáciami? Myslíte si, že niektoré informácie by mali byť ľahko dostupné na webe? Tak nám pošlite e-mailom svoje tipy na info@lpm.sk.


Vy píšete, my šírime do sveta...

Snažíme sa o to, aby bol portál LPM.sk stále aktuálny a občiansky. Aby bol priestorom pre výmenu rôznych názorov. Zaviedli sme preto novú rubriku "Reakcie, názory", v ktorej môžete uverejniť svoj pohľad na ľuboľnú tému.

Portál LPM.sk vznikol ako priestor pre informácie a prezentáciu občianskych tém. Preto pravidelne uverejňujeme články občianskych združení a športových klubov z mesta (napríklad ABC Malacky, Strojár Malacky, OZ Majme srdce, MC Vánok...), či spolupracujeme s mestskými organizáciami pri prezentácii ich podujatí (napríklad Mestské centrum kultúry, Centrum voľného času..).

Aj vy sa môžete zapojiť a pomôcť nám upraviť web podľa vašich predstáv. Radi prijmeme vaše nápady, pripomienky, návrhy na zlepšenie, ak nám ich pošlete na spoločnú e-mailovú adresu info@lpm.sk.


Čo webová stránka LPM.sk ešte ponúka?

Na stránke LPM.sk je možné:

  • publikovať svoje autorské články, otvorené listy,
  • napísať svoje komentáre k článkom publikovaným na webe,
  • vysloviť svoj názor v nemoderovanej diskusii na ľubovoľnú tému či k atuálnemu dianiu v meste v časti webu Vaše názory,
  • sledovať a prispievať svojimi článkami alebo názormi na danú mestskú tému v časti webu Témy, v ktorej nájdete súhrn článkov, názory viažuce sa s témou, priložené dokumenty. V súčasnosti sú otvorené 4 mestské témy - Projekt T.T.T., Škôlky, Družstevná v Malackách, Skatepark Malacky a Kanalizácia Malacky.
  • nájsť mnohé praktické informácie v novej časti webu Informácie,
  • kontaktovať nezávislých poslancov za občiansku skupinu ĽPM priamo alebo prostredníctvom diskusií.

Sme aj na Facebooku...

Komunikujte s nami nielen na webe, ale svoj priestor využite aj na sociálnej sieti Facebook. O tom, aké možnosti prináša naša stránka užívateľom Facebooku sme písali v článku Staňte sa fanúšikom www.ludiapremalacky.sk.

Na Facebooku majú svoj osobný profil aj viacerí nezávislí poslanci mestského zastupiteľstva.

www.ludiapremalacky.sk = www.lpm.sk

Ak používate stránku www.ludiapremalacky.sk, využívajte pre jej ľahšiu návštevu skrátenú verziu jej adresy cez www.lpm.sk. Adresa vás automaticky presmeruje na stránku.

Ďakujeme za vašu priazeň...

Ak ste s LPM.sk, ak ste s nami, vyjadrite to jednoduchým...  :-)

Počasie

Poskytuje In-počasie