Sasinkova ulica môže prejsť obnovou už tento rok

Mestský úrad pokračuje v prípravách rekonštrukcií ďalších ulíc. Aktuálne je v kompletnej rekonštrukcii Ulica Martina Benku, Námestie SNP a Veľkomoravská ulica. V tomto roku majú nasledovať aj ďalšie ulice a vnútrobloky. Jedným z nosných diel má byť tiež úplná obnova Sasinkovej ulice s úpravou križovatky pri Lidli.

V predošlom roku prešli kompletnou obnovou Partizánska ulica, Ľuda Zúbka či Jilemnického ulica. Asfalty sa obnovili na cestách Michala Tillnera a Františka Malovaného. Aktuálne sa ešte dokončuje rovnako komplexná obnova Veľkomoravskej ulice a Námestia SNP. Okrem toho sa rekonštruovali zóny pred Okresným súdom či na Hviezdoslavovej ulici pri materskej škole.

Kompletne zrekonštruovaný úsek Hviezdoslavovej ulice pri materskej škole umožnil napojenie a otvorenie novej podzemnej garáže.

Rekonštruovala sa aj hlavná centrálna svetelná križovatka. Súčasťou stavby bola okrem novej signalizácie aj úprava chodníkov a ostrovčekov, vrátane nového odbočovacieho pruhu, na ktorom sa vybudovala cyklotrasa.

Po úprave centrálnej križovatky sa vymenil asfalt aj na samotnej ceste od križovatky LIDL.

Na rekonštrukciu svetelnej križovatky a chodníkov by mala nadviazať rekonštrukcia Sasinkovej ulice. Prestavba chodníka sa preto skončila pri prevádzke Tatrabanky a v rovnakom dizajne by mala pokračovať až po Ulicu 1. mája. Súčasťou stavby má byť aj úprava svetelnej križovatky pri Lidli. Pridať sa má nový ľavý odbočovací pruh od Sasinkovej ulice, čím sa posilní kapacita križovatky.

Aktuálne vidno stavebnú činnosť aj na Ulici Martina Benku. Mestský úrad už spustil jej komplexnú prestavbu. Rekonštrukcii predchádzala výmena podzemných vedení a ulica dostane nové chodníky aj asfaltovú cestu. Práce by mali trvať dva mesiace.

Ulica Martina Benku je už kompletne vybúraná. Foto: zdroj malacky.sk

Ľudia pre Malacky - 25.02.2024 - 2587 čítaní


pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk


Pre pridanie komentára navštívte klasickú verziu nášho webu.

Komentáre k článku

15.04.2024 18:30:54 | nobody
Snáď sa dostane na rad aj tankodrom na Kukučínovej ulici, dopravné zaťaženie tam stále stúpa a jamy sa zväčšujú...


Počasie

Poskytuje In-počasie