Dnes je 24.09.2021
Meniny má Ľuboš, Ľubor

Mesto obstaráva dodávateľa cyklotrasy cez centrum

Mestský úrad obstaráva dodávateľa stavby druhej cyklotrasy, ktorá prepojí Družstevnú ulicu s Nádražnou ulicou. Samostatne vedená cyklotrasa v dĺžke viac ako 2 km sa financuje z eurofondov.

V Malackách pribudne cyklotrasa Družstevná - Radlinského, jej vybudovanie bude stáť viac ako 1,2 mil. eur. Vyplýva to z vestníka Úradu pre verejné obstarávanie, v ktorom mesto hľadá dodávateľa stavebných prác. „Predmetom zákazky je výber zhotoviteľa stavby Cyklotrasa Družstevná - Radlinského v meste Malacky a úprava križovatky," uvádza sa vo vestníku.

Predpokladaná hodnota zákazky je 1 262 807 eur bez DPH a termín na predkladanie ponúk do verejnej súťaže je do 24. augusta. Lehota realizácie je stanovená na päť mesiacov. Celková dĺžka stavby je 2,1 kilometra.

Projekt pozostáva z návrhu cyklotrasy v intraviláne mesta, na uliciach Družstevná, Záhorácka, Kláštorné námestie, Radlinského a Nádražná. „Okrem cyklotrasy rieši aj návrh doplnkovej cyklistickej infraštruktúry, situovanie stojanov na bicykle, servisných stojanov, uzamykateľného prístrešku na bicykle, verejného osvetlenia a súvisiacich elektroinštalácií," uvádza obstarávateľ.

Cieľom výstavby cyklotrasy je zabezpečenie obslúženia priemyselného areálu na juhovýchode mesta a centra mesta. „Cyklotrasa vytvára prepojenie mestskej časti Kostolište so železničnou a autobusovou stanicou na Nádražnej ulici, odkiaľ je zabezpečené prepojenie prostredníctvom málo frekventovaných miestnych komunikácií do priemyselného areálu na Továrenskej a Priemyselnej ulici," dodáva mesto.

Mestský úrad predpokladá odovzdanie staveniska na jeseň tohto roku. Následne sa má spustiť príprava verejného obstarávania na dodávateľa cyklotrasy Partizánska - Cesta mládeže.

SITA

Ľudia pre Malacky - 05.08.2021 - 1062 čítaní


pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk


Pre pridanie komentára navštívte klasickú verziu nášho webu.

Komentáre k článku

06.08.2021 19:42:20 | Peter Ditrich
Dúfam len, že to nebudú tí istí čo teraz robia Pezinskú ulicu. Čo sa teda tam deje za blbosti to hádam nieje ani možné !!!!
To je vidno, že sa ide hlavne po čo najnižšej cene a kvalita a logickosť prác v nedohľadne !


27.08.2021 07:45:26 | nobody
Dúfam, že sa v rámci výstavby budú osádzať aj stojany pre horské bicykle. Všade sú totiž stojany, ktoré sú pre tieto bicykle príliš úzke...

Ráta sa aspoň na jednom mieste aj s možnosťou dobíjať ebiky?


Počasie

Poskytuje In-počasie