Dnes je 28.10.2021
Meniny má Dobromila, Kevin

Mesto spustilo prevádzku detských jaslí

Jasličkári nastúpili do nových mestských jaslí, ktoré mesto vybudovalo na Bernolákovej ulici. Projekt bol financovaný z eurofondov. Plány mesta sa však týmto nekončia. Už teraz sa pripravuje projekt rozšírenia materskej školy na Rakárenskej ulici.

Mestský úrad dokončil rozsiahly projekt výstavby nových detských jaslí. Tie otvorili svoje brány pre najmenších v pondelok 3. mája po ukončení kolaudácie a procesu registrácie nového sociálneho zariadenia. Súčasťou stavby boli dve herne pre 20 jasličkárov, spoločná jedáleň, šatňa s prebalovacím kútom či sociálne zariadenia. Úplne nové je aj technické zázemie s práčovňou a šatňami pre zamestnancov.

Zdroj foto: malacky.sk

Aktuálne sa ešte očakáva dodanie nových preliezok do areálu, čím mesto naplní ciele projektu, na ktorý čerpalo dotáciu z eurofondov. Mestský úrad tak úspešne implementoval ďalší eurofondový projekt. V súčasnosti sa realizuje aj eurofondový projekt na Pezinskej ulici, kde sa stavia nová cyklotrasa do priemyselného parku.

Plány mesta sa však nekončia. Podľa našich informácií mestský úrad pripravuje projekt, ktorým sa chce mesto uchádzať o dotáciu z eurofondov na veľkú prístavbu materskej školy pre 75 detí v lokalite Rakárenskej ulice. Podľa všetkého by mali poslanci mestského zastupiteľstva rozhodovať aj o novej základnej škole v tejto lokalite.

Ľudia pre Malacky - 04.05.2021 - 921 čítaní


pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk


Pre pridanie komentára navštívte klasickú verziu nášho webu.

Komentáre k článku

Počasie

Poskytuje In-počasie