Dnes je 24.09.2021
Meniny má Ľuboš, Ľubor

Obec Kostolište zostala bez školy

Budúci týždeň sa začína zápis do základných škôl. Obrátili sa však na nás obyvatelia z obce Kostolište, že sa až teraz dozvedajú, že obec nezabezpečila potrebnú kapacitu pre prijatie ich detí. Zisťovali sme aktuálne informácie. AKTUALIZOVANÉ O INFORMÁCIE Z OBCE.

Kostolište je obcou v tesnom susedstve s Malackami, ktoré jej doteraz na základe dohody zabezpečovali spoločný školský obvod. V marci 2020 rozhodli poslanci mestského zastupiteľstva o zrušení tohto obvodu, keďže mesto potrebuje kapacitu škôl pre malacké deti. Mesto však dalo obci Kostolište prechodný čas na prispôsobenie sa a zabezpečenie nového školského obvodu s niektorou z okolitých obcí. Školský rok 2019/2020 a nasledujúci 2020/2021 tak Malacky prijímali deti aj z obce Kostolište a Suchohrad.

Pre nasledujúci školský rok 2021/2022, ku ktorému začína zápis prvákov budúci týždeň, už mesto pre naplnenie kapacity negarantuje prijatie detí z okolitých obcí. Napríklad Základná škola na Záhoráckej ulici, do ktorej predtým chodili deti z obcí, očakáva až 88 prvákov, čím úplne naplní kapacitu štyroch prvých tried. Rovnako sú na tom aj ostatné malacké školy. Podľa informácií z malackej radnice budú môcť malacké školy prijať deti z iných obcí len po zápise, ak bude možné doplniť niektoré triedy do plného stavu.

Vo štvrtok 25. marca bola pridaná na stránku obce aktualita a večer zaslal starosta obce Kostolište prehľad základných škôl, ktoré sú pripravené prijať žiakov z Kostolišťa:

  • Spojená škola sv. Františka Assiského, Kláštorné námestie 1163/1, Malacky: informácie tu
  • Základná škola Gajary, Skuteckého ulica 434: informácie tu
  • Základná škola Jakubov, Školská 276/4: informácie tu

Deti, ktoré boli v minulosti prijaté do malackých škôl, svoju začatú školskú dochádzku dokončia bez obmedzení. V Malackách sa v súčasnosti pripravuje aj projekt úplne novej základnej školy v lokalite Rádek, ktorá by mohla zahrnúť aj deti z okolitých obcí. Mesto sa chce s projektom novej školy uchádzať o dotáciu z eurofondov.

Ľudia pre Malacky - 25.03.2021 - 2613 čítaní


pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk


Pre pridanie komentára navštívte klasickú verziu nášho webu.

Komentáre k článku

25.03.2021 19:00:14 | Jan
V Kostolišti bola 4-ročná škola, ķtorá sa zrušila,keď sa v Malackách pistavila 4.ZS.
Dakujeme obom starostom,za takéto vyriešenie problému.
Sú prosím niekde k nahliadnutiu štatistiky odkial a kolko detí navštevuje ZS v Malackách mimo malackých detí?
Vaši voliči.


28.03.2021 18:07:11 | To: Jan
Maslo na hlavne ma Kostoliste a starost Danihel. Super rozhodnutie sa nastahovat s obecnym uradom do budovy skoly.


Počasie

Poskytuje In-počasie