Poslanci schválili zákaz hazardu

Na zasadnutí mestského zastupiteľstva v stredu 25. 11. rozhodovali poslanci o zrušení hazardu v kamenných prevádzkach v meste. V praxi to znamená, že v Malackách už nebudú vznikať nové herne a kasína. Tie, ktoré aktuálne držia licenciu, budú fungovať do jej vypršania.

O 1. novembra vstúpil do platosti zákon, ktorý sprísnil reguláciu hazardu. Dvestometrová vzdialenosť  od školy či sociálneho zariadenia sa zmenila na päťstometrovú, dokonca nie pochôdzkovou, ale vzdušnou čiarou.  Posilnila sa tiež kompetenica zamestnancov Úradu pre reguláciu hazardných hier pri výkone dozoru, čím sa má zvýšiť efektivita ich činností.

Malacká samospráva zareagovala na zákonné zmeny mimoriadne promptne a už 25. novebra bol poslancom predložený návrh všeobecne záväzného nariadenia na úplne zrušenie herní a kasín na území mesta. 

V rámci rozpravy dali poslanci priestor na vyjadrenie aj zástupcovi Robertovi Vystavilovi zo spoločnosti Top Game Group, ktorý v súčasnosti prevádzkuje herňu v nákupnom centre Malávia. Argumentoval tým, že zákazom hazardu sa otvorí trh pre nelegálnu činnosť.

Proti nelegálnemu hazardu pri tom bojuje Úrad pre reguláciu hazardných hier v spolupráci s políciou. V tomto roku už podal niekoľko trestných oznámení, pri ktorých hrozia páchateľom nepodmienečné tresty v rozsahu 12 až 15 rokov. 

Všetci prítomní poslanci napokon odsúhlasili prijatie VZN, tak ako bolo predložené v pomere 13 ZA, 3 SA ZDRŽALI a 2 PROTI. 

Celú rozpravu k tomuto bodu si môžete pozrieť tu

 V praxi to teda znamená, že v Malackách už nové kasína a herne nevzniknú, skôr naopak, postupne budú zanikať, kým aktuálnym prevádzkam nevypršia platné licencie. Tento postupný proces zániku môže trvať aj štyri roky. Licencie sa zväčša udeľujú na obdobie aj päť rokov. Hazard dnes na Slovensku zákazali, či plánujú o zákaze rokovať tieto mestá

Ilustračný obrázok, zdroj: internet www.magnusgame.sk

Ľudia pre Malacky - 29.11.2020 - 1187 čítaní


pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk


Pre pridanie komentára navštívte klasickú verziu nášho webu.

Komentáre k článku

Počasie

Poskytuje In-počasie