Projektant dokončil prípravu dokumentácie k diaľničnej križovatke

Diaľničná križovatka D2 - Rohožník má spracovanú projektovú dokumentáciu a podľa primátora Malaciek Juraja Říhu je potrebné spustiť proces územného konania. Z pohľadu mesta ide o jeden z dvoch najväčších strategických dopravných projektov. Druhým je diaľničná križovatka D2 - Studienka so severným obchvatom od Veľkých Levár.

Príprava dvoch nových diaľničných križovatiek na diaľnici D2 pri Malackách postúpila do ďalšej fázy. Diaľničná križovatka D2 - Rohožník, ktorá má odkloniť tranzitnú dopravu priamo na diaľnicu pred Ulicou Duklianskych hrdinov, je bližšie k povoľovaciemu procesu. Podľa dostupných informácií bola nedávno dokončená projektová dokumentácia a Národná diaľničná spoločnosť začala proces jej prevzatia od projektanta.

Po jej prevzatí by sa mali začať riešiť stanoviská dotknutých orgánov k zahájeniu územného konania. "Ďalší krok máme za sebou a našou úlohou bude dohliadnuť, aby boli v tomto roku zabezpečené stanoviská k začatiu povoľovacieho procesu tejto dôležitej dopravnej stavby," uviedol primátor Malaciek Juraj Říha na svojej facebook stránke.

Zdroj: použité z facebook Juraj Říha

Ako informoval samotný primátor, dokumentácia už počíta s osadením aj novej lávky, ktorá prevedie súčasných a budúcich obyvateľov lokality Na Majeri cez diaľnicu. "Som rád, že sme dosiahli dohodu so súkromnými developermi, ktorí na vlastné náklady zabezpečili celú dokumentáciu, aby sme sa mohli uchádzať o externé financovanie jej výstavby. Aby sme zároveň urýchlili prípravu cyklotrasy Malacky - Rohožník, dohodli sme sa s Bratislavským samosprávnym krajom, že časť cyklotrasy vedúcej cez zastavané územie mesta prevezmeme pod seba. Zvyšok cyklotrasy takpovediac "od tabule po tabulu" s obcou Rohožník si rieši kraj samostatne," uzavrel tému primátor.

Aktuálne podľa neho mesto lobuje, aby boli Malacky oprávnené čerpať na tento projekt peniaze z externých zdrojov a mesto má byť na to pripravené ešte v tomto roku. Nová cyklolávka je súčasťou projektu hlavnej cyklistickej diagonály Pezinská ulica - Na Majeri, ktorej súčasťou má byť tiež nový bezkolízny peší a cyklistický podchod pod dolným ramenom nadjazdu v lokalite pri Zámockom parku.

Ľudia pre Malacky - 19.04.2022 - 503 čítaní


pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk


Pre pridanie komentára navštívte klasickú verziu nášho webu.

Komentáre k článku

Počasie

Poskytuje In-počasie