Dnes je 28.10.2021
Meniny má Dobromila, Kevin

Severný obchvat by sa mal stavať na dve etapy

Mesto pokročilo v príprave aj severného obchvatu Malaciek od Veľkých Levár. Ministerstvo zverejnilo oznámenie k začatiu posudzovaniu vplyvov na životné prostredie už aj pre tretiu diaľničnú križovatku D2 - Studienka.

Mesto pokročilo v riešení odklonu tranzitnej dopravy ďalším dôležitým míľnikom. Ministerstvo životného prostredia SR oznámilo začatie posudzovania novej diaľničnej križovatky D2 - Studienka. Podľa primátora Malaciek Juraja Říhu tým vyvrcholí snaha vedenia mesta o kompletný odklon celej tranzitnej dopravy cez stred Malaciek zo spádového smeru od Veľkých Levár a Studienky na diaľnicu. Ako sám primátor uviedol na svojej facebook stránke: "Manažovanie tak rozsiahleho cieľu, akým je riešenie tranzitnej dopravy, som si vzal do mojej priamej primátorskej agendy. Po desaťročiach nekonečných diskusií sme konkrétnymi krokmi dosiahli historický posun. Diaľničná križovatka D2 - Rohožník je už ďalej, a to vo fáze prípravy samotnej projektovej dokumentácie k povoľovaciemu konaniu. A k tretej diaľničnej križovatke pri Studienke sme sa aktuálne vydali štartom k posúdeniu vplyvov na životné prostredie."

Nová diaľničná križovatka podľa zverejnených dokumentov spojí obchvat Malaciek a cestu II/590 zo Studienky s diaľnicou pri Moteli M.

Oznámenie o začatí zisťovacieho konania bolo zverejnené aj na enviroportáli. Posudzovanie vplyvov na životné prostredie je prvým krokom pred prípravou samotnej projektovej dokumentácie pre územné a stavebné konanie. V mieste novej diaľničnej križovatky má ústiť aj severný obchvat Malaciek, ktorý by mal stavať Bratislavský samosprávny kraj. "Projekt bude rozdelený na dve etapy. Aby nás zatiaľ príprava diaľničnej križovatky pri Moteli M nebrzdila, ako prvá by sa postavila obchvatová komunikácia od Levárskej cesty s napojením na cestu zo Studienky. Na túto časť bude projektová dokumentácia riešená samostatne, čo výrazne urýchli aj samotnú realizáciu. A som presvedčený, že po boku župana Juraja Drobu je severný obchvat konečne na dohľad," uzatvoril primátor.

Ľudia pre Malacky - 28.04.2021 - 1586 čítaní


pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk


Pre pridanie komentára navštívte klasickú verziu nášho webu.

Komentáre k článku

Počasie

Poskytuje In-počasie