Spúšťa sa výstavba hromadnej garáže

Stavebná firma začína práce na výstavbe hromadnej podzemnej garáže v centre mesta. Tá by mala začať slúžiť verejnosti na jeseň. Mestský úrad žiada chodcov, aby pre vlastnú bezpečnosť dodržiavali schválené dopravné značenie a neobchádzali stavenisko po štátnej ceste.

Výstavba mestskej hromadnej garáže pre 60 vozidel patrila medzi prioritné ciele volebného obdobia 2018 - 2022. Mestský úrad na základe schválenia zámeru mestským zastupiteľstvom zrealizoval všetky potrebné kroky k uskutočneniu tohto, na pomery okresného mesta, veľkého projektu. Jeho cieľom je dostať vozidlá pod zem do garáže, nad ktorou vznikne prvé pešie námestie. Samotnú realizáciu projektu dva roky brzdili účelové podnety na kontrolné orgány, ktoré boli napokon všetky vyhodnotené ako neopodstatnené.

Pre samotný výber dodávateľa stavby bol využitý najtransparentnejší proces obstarávania - anonymná elektronická aukcia cez štátny systém Úradu pre verejné obstarávanie, ktorý vygeneroval konečnú cenu diela nižšie o zhruba 600 tisíc eur oproti predpokladanej hodnote zákazky.

S výstavbou je spojená aj nevyhnutná uzávierka v križovatke Bernolákovej a Hviezdoslavovej ulice, keďže po výkope jamy sa musia stavebné mechanizmy dostať do garáže novou príjazdovou rampou. Aktuálne po dokončení prekládok sietí mestský úrad odovzdal stavenisko k výstavbe hlavného objektu garáže. Tá by mala začať slúžiť verejnosti na jeseň.

Podľa zverejnených informácií sa súbežne začne posúvať rameno hlavnej svetelnej križovatky kvôli výstavbe novej cyklotrasy Družstevná - Radlinského. Úrad preto žiada verejnosť o trpezlivosť a pochopenie. Zároveň požiadal aj chodcov, aby z dôvodu vlastnej bezpečnosti dodržiavali schválené dopravné značenie, prešli na chodník na opačnej strane a neobchádzali stavenisko po štátnej ceste.

Ľudia pre Malacky - 03.04.2022 - 982 čítaní


pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk


Pre pridanie komentára navštívte klasickú verziu nášho webu.

Komentáre k článku

Počasie

Poskytuje In-počasie