V 2. obvode kandiduje Lucia Vidanová

Za občiansku iniciatívu Ľudia pre Malacky kandiduje v 2. volebnom obvode Lucia Vidanová. Lucia sa zaoberá otázkami sociálnych služieb, bola pri zakladaní remeselných trhov Malacká šošovica aj skupiny na pomoc odídencom z Ukrajiny či seniorom počas pandémie - DobroMA.

V 2. volebnom obvode kandiduje Lucia Vidanová. Lucia je aktuálne projektovou manažérkou v neziskovej organizácii Vstúpte a poslankyňou zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja. Spoluzakladala občianske združenie Ľudia pre Malacky, tiež remeselné trhy Malacká šošovica a bola aj pri vzniku občianskej iniciatívy DobroMA, ktorá v čase vrcholiacej pandémie koronavírusu zabezpečovala nákupy pre najzraniteľnejšiu skupinu osamelých seniorov.

Vyberáme z jej volebného programu

POSTAVIŤ CYKLOTRASY

  • Podporujem realizáciu oboch eurofondových projektov na výstavbu dvoch nosných cyklotrás z Družstevnej ulice cez Záhorácku ulicu po Radlinského ulicu a tiež cyklotrasu z Partizánskej ulice cez Ľuda Zúbka, Námestie SNP, Veľkomoravskú ulicu až po Nový cintorín na Cestu mládeže.

OBNOVA NÁMESTIA SNP

  • Budem presadzovať pokračovanie začatej rekonštrukcie Námestia SNP a Ulice Ľuda Zúbka, súčasťou ktorej bude kompletná rekonštrukcia asfaltovej cesty a všetkých chodníkov zo zámkovej dlažby. Samotný park dostane nové verejné osvetlenie.

REKONŠTRUKCIA RADLINSKÉHO

  • S výstavbou cyklotrasy na Radlinského ulici sa zasadím aj za úplnú rekonštrukciu chodníkov s novým verejným osvetlením, ktoré je na tejto ulici veľmi nedostatočné. Na ulici by mala byť zasadená nová zeleň a dobudované pozdĺžne parkovacie miesta.

OBNOVIŤ KUCHYŇU

  • V uplynulom volebnom období sme v Základnej škole Dr. J. Dérera postavili modernú telocvičňu aj s novými šatňami. Rada by som dokončila začaté investície v tejto škole kompletnou stavebnou obnovou školskej kuchyne aj s novými spotrebičmi.

DOKONČIŤ NOVÉ NÁMESTIE

  • Podporím všetky kroky k tomu, aby bolo dokončené nové pešie námestie v lokalite Mierového námestia, kde staviame aj novú hromadnú podzemnú garáž pre 60 vozidiel. Spolu s námestím by sa mala zrekonštruovať aj zóna pri okresnom súde vrátane nového osvetlenia.

ZREKONŠTRUOVAŤ CHODNÍKY

  • Budem sa uchádzať o peniaze na rekonštrukciu chodníkov pri bytových domoch na Mierovom námestí ako aj na Veľkomoravskej ulici s rekonštrukciou tunajších parkovísk. Zasadím sa za úpravu križovatky Veľkomoravská – Gen. M. R. Štefánika s pridaním pravého odbočovacieho pruhu.

MESTSKÉ NÁJOMNÉ BYTY

  • Podporím výstavbu ďalších 24 mestských bytov na Jánošíkovej ulici a odkúpenie ďalších nájomných bytov do mestského majetku, aby sme podporili mladé rodiny, lekárov aj učiteľov, ktorí sa sťahujú do nášho mesta.

PRIPRAVIŤ TRHOVISKO

  • Budem dohliadať na prípravu nového mestského trhoviska, ktoré by podporilo domácich trhovníkov s celotýždňovou prevádzkou. Stalo by sa tiež miestom pravidelných mestských trhov, kde by návštevníci našli lokálne produkty.

2. OBVOD tvoria okrsky 3 a 6

Okrsok č. 3:

Alojza Veselého, arm. gen. L. Svobodu, Boreckého, gen. M. R. Štefánika, Jozefa Gabčíka, Jozefa Murgaša, Kalista Orgoňa, kpt. Miloša Uhra, Ľ. Kukorelliho, L. Novomeského, Ľuda Zúbka, Nádražná, Námestie SNP, Pavla Blahu, Petra Jilemnického, Radlinského, Štefana Čulena, Štúrova č. 2, 4, 5, 6, 7, 8, 8A, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 27, 28, 29, 30, 31, 32,33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 a V. Clementisa.

Okrsok č. 6:

Budovateľská, Ferdiša Kostku, Jána Hollého, Jána Kalinčiaka, Jánošíkova, Kláštorné námestie, časť obce Malacky 4654 a 4656, Mierové námestie, Mirka Nešpora, Mojmírova, Príjazdná, Rastislavova, Robotnícka, Sama Chalupku, Slovenská, Svätoplukova, Ulica Karola Virsíka a Vlastenecká.

Ľudia pre Malacky - 20.10.2022 - 1977 čítaní


pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk


Pre pridanie komentára navštívte klasickú verziu nášho webu.

Komentáre k článku

Počasie

Poskytuje In-počasie