Mesto obstaráva cyklotrasu z Družstevnej na Radlinského ulicu

Mesto už nanovo vyhlásilo verejné obstarávanie na dodávateľa stavby k projektu Cyklotrasa Družstevná - Radlinského. Dĺžka realizácie je 5 mesiacov a spolu s tým sa má posúvať jedno rameno hlavnej svetelnej križovatky, čo umožní mestu rozšíriť pešie námestie nad hromadnou podzemnou garážou.

V auguste minulého roka sme informovali o tom, že mestský úrad vyhlásil verejné obstarávanie na dodávateľa stavby cyklotrasy z Družstevnej ulice cez Záhorácku ulicu až po Radlinského ulicu. Výsledkom obstarávania bola už podpísaná zmluva o dielo s víťazným uchádzačom a stavba sa mala začať pred zimou. V polovici januára informoval primátor mesta Juraj Říha, že podpísal dohodu o ukončení zmluvy. "Mrzí ma to, ale na základe konzultácie s právnikmi sme sa z dôvodu ochrany mesta rozhodli pre tento krok. Zároveň spúšťame nové verejné obstarávanie, aby sme mohli začať so stavbou na jar," uviedol pre mestské médiá samotný primátor.

Mestský úrad už začal nové verejné obstarávanie. Z vestníka vyplýva doba realizácie päť mesiacov o celkovej dĺžke stavby je 2,1 kilometra. Uchádzači majú svoje ponuky predkladať do 17. februára 2022, pričom otváranie ponúk sa má uskutočniť elektronicky a on-line ten istý deň.

Súčasťou rozsiahlej stavby cyklotrasy má byť aj posun ramena hlavnej svetelnej križovatky v smere od Záhoráckej na Mierové námestie (Ulicu Gen. M. R. Štefánika) v dotyku s aktuálne prebiehajúcou stavbou polyfunkčného objektu Severín. Tento posun jazdného ramena umožní mestu rozšíriť nové pešie námestie nad hromadnou podzemnou garážou a osadiť aj novú cyklotrasu Družstevná - Radlinského.

Samotná výstavba tejto podzemnej garáže by sa mala spustiť čoskoro. Primátor mesta už informoval poslancov na poslednom zasadnutí mestského zastupiteľstva, že sa ukončilo verejné obstarávanie dodávateľa a mestský úrad sa pripravuje na podpis zmluvy o dielo a odovzdanie staveniska. Spúšťa sa tak realizácia ďalšieho mestského projektu.

Ľudia pre Malacky - 31.01.2022 - 5036 čítaní


pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk


Pre pridanie komentára navštívte klasickú verziu nášho webu.

Komentáre k článku

11.02.2022 15:50:32 | nobody
Hlavne, aby tú novú na Pezinskej dali do súladu so zákonom. Cyklista má na cyklotrase prednosť!

https://www.malacky.sk/index.php?page=clanok_cely&id=11210


09.03.2022 11:40:39 | Jano
Načo je v Malackách cyklotrasa, keď cyklisti aj tak jazdia po chodníkoch nedbajúc na chodcov. Príkladom je chodník ku Kauflandu, čomu sa polícia len prizerá. Ale v Malackách, meste pre život je to tak.


05.04.2022 18:23:03 | Iva
Nemala ist cyklotrasa cez Velkomoravsku ulicu???? Aky ma vyznam po Zahorackej??? To bude na hranici bezpecnosti koli premavke. Hrozneee


10.04.2022 11:15:23 | LPM.sk
Pre Ivu.
Ide o dva samostatné projekty. Vy myslíte projekt cyklotrasy Partizánska - Cesta mládeže, súčasťou ktorého je aj úsek vedúci cez Veľkomoravskú ulicu.


25.04.2023 16:30:27 | Gusto
Môj názor ako vodiča , ale aj cyklistu . Ak chce niekto kritizovať cyklistov , nech skúsi jazdiť po Malackách týždeň na bicykli podľa predpisov . Veľa vodičov je maximálne neohľaduplných , a neznalých predpisov . Ak sa cyklisti presunú na cyklochodníky tak môžu byť vodiči len radi . Ako cyklista mám rovnaké právo využívať cestnú komunikáciu , ako vodič motorového vozidla . Pre Jana , na Pezinskej po cyklochodníku chodia chodci , hoci majú hneď vedľa chodník . Ku Kaufladnu zatiaľ cyklochodník nie je .


Počasie

Poskytuje In-počasie