Vstúpte je kompletne zrekonštruované

Nezisková organizácia Vstúpte dokončila svoj veľký modernizačný cieľ. Z eurofondov sa pristavil nový pavilón s chránenou dielňou a kompletne sa zrekonštruovala pôvodná budova. Podľa poslankyne Lucie Vidanovej je skvalitňovanie sociálnych služieb prioritou a organizácii sa splnil jej dlhoročný cieľ.

Prístavba a rekonštrukcia Vstúpte na 1. mája bola realizovaná ako eurofondový projekt, ktorému pomohlo samotné mesto. Zabezpečilo pomoc pri spracovaní projektovej dokumentácie a peniaze na kofinancovanie projektu. Z dotácie 430-tisíc eur sa k pôvodnej budove pristavil nový komplex pre sociálnu rehabilitáciu, vytvorila spojovacia chodba s bezbariérovým prístupom a veľká rehablitačná miestnosť s výstupom na dvor. Pôvodná strecha, cez ktorú do budovy zatekalo, bola rovnako zrekonštruovaná, a pristavil sa aj výťah pre klientov. "Pomoc mesta si veľmi vážime. Nie je v každej samospráve samozrejmosťou, že neverejného poskytovateľa sociálnej služby berú partnersky a snažia sa mu vytvárať priestor pre jeho fungovanie a skvalitnenie služieb, ktoré poskytuje," uviedla pre portál LPM.sk riaditeľka organizácie Katarína Martincová.

Okrem prístavby sa zrekonštruovala aj hlavná časť budovy.

V interiéri pribudli priestory na poskytovanie rôznych druhov terapií.

Prístavba budovy má už ekologickú zelenú strechu.

Okrem stavebnej časti sa z projektu zakúpilo aj nové vybavenie či pomôcky na arteterapiu, muzikoterapiu, fyzioterapiu. Podľa poslankyne mestského zastupiteľstva Lucie Vidanovej sa organizácii splnil jej dlhoročný cieľ. Ako ďalej uviedla: „Skvalitňovanie sociálnych služieb je našou prioritou. Vstúpte už 15 rokov mení život mentálne postihnutým klientom k lepšiemu a poskytovanie sociálnej rehabilitácie sa teraz posunulo na úroveň 21. storočia.“

Pristavenú budovu Vstúpte slávnostne otvorili primátor Malaciek Juraj Říha a riaditeľka organizácie Katarína Martincová.


Projekt Rekonštrukcia a prístavba rehabilitačného strediska Vstúpte je podporený z Európskeho fondu regionálneho rozvoja prostredníctvom Integrovaného regionálneho operačného programu.

Ľudia pre Malacky - 19.10.2022 - 1355 čítaní


pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk


Pre pridanie komentára navštívte klasickú verziu nášho webu.

Komentáre k článku

Počasie

Poskytuje In-počasie