Mesto spustilo výstavbu novej športovej arény

V lokalite bývalej píly sa začali stavebné práce k výstavbe novej športovej arény. Zahŕňa multifunkčnú a hokejovú halu. Primátor Malaciek Juraj Říha avizuje, že ďalšou v poradí bude stavba kultúrneho domu.

Novú športovú arénu v lokalite bývalej píly stavia spoločnosť Sytiq, a.s., ktorá uspela vo verejnom obstarávaní s najnižšou cenou 12,6 milióna eur. Primátor sa verejne vyjadril k otázke, prečo rovnaká spoločnosť stavia podzemnú garáž s námestím v centre mesta aj športovú arénu: "Obe diela boli súťažené samostatne a v iných časoch. Podzemná garáž bola súťažená anonymnou elektronickou aukciou cez štátny systém Úradu pre verejné obstarávanie s jediným kritériom - cena. Mestský úrad v týchto prípadoch vidí protokol o súťaži až po jej ukončení, keď si ho vytlačíme ako každý iný človek. A to je fakt. Nová aréna sa súťažila rovnako s jediným kritériom - cena. Zákon neumožňuje vylúčiť uchádzača len preto, že sa nám nepáči. Navyše, ak tomuto štátu neprekáža, že majiteľmi súťažiacich firiem môžu byť aj obvinení majitelia, a umožňuje to, iný náš postup by bol v rozpore so zákonom."

Mesto financuje jej výstavbu kombináciou vládnej dotácie 1,5 milióna eur, vlastných zdrojov a úveru. V závere má verejnosť dostať novú multifunkčnú a hokejovú halu vrátane 12 šatní, zázemia, priestorov regenerácie pre športovcov, hokejového trenažéra a ubytovania pre 40 ľudí.

Vizualizácia dvoch vzájomne prepojených športových hál.
Autori návrhu: Cityprojekt s. r. o., Ing. arch. Pavol Citovický.

Výstavba novej športovej arény má trvať dva roky a otvorená by mala byť na jeseň 2024. Základný kameň stavby slávnostne poklepali primátor mesta Juraj Říha, predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba, generálny riaditeľ dodávateľa Juraj Kotúč a konateľ mestskej spoločnosti Šport aréna Malacky Dušan Rusňák.

Stavebné práce sa začali prípravou zakladania stavby pre pilotáže.

„Pamätám si ten moment, keď som u známych prvý raz vyslovil, že postavíme hokejovú halu. Neverili mi, lebo vraj takých už bolo, čo iba sľubovali. Dnes ju staviame, navyše spojenú aj s novou multifunkčnou halou. Malacky po tridsiatich rokoch stavajú svoj ďalší športový stánok. Je to najrozsiahlejší projekt za naše dve funkčné obdobia vo vedení samosprávy. Aréna bude vizuálne i funkčne zodpovedať úrovni 21. storočia. Ďakujem všetkým, ktorí sa o to pričinili a pomohli nám. Je to veľká vec," zdôraznil primátor J. Říha. Podľa primátora sú obe stavby športovej arény aj kultúrneho domu dôležité pre Malacky a pripravujú sa súbežne. "Príprava kulturáku je náročnejšia, keďže hovoríme o centre mesta, kde máme veľmi veľa súvisiacich problémov, ktoré sa krok po kroku vyjasňujú a odstraňujú. Na šport arénu sme dostali vládnu dotáciu, preto je v realizácii ako prvá a ja sa tomu teším," uzavrel primátor.

 

Ľudia pre Malacky - 09.10.2022 - 1826 čítaní


pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk


Pre pridanie komentára navštívte klasickú verziu nášho webu.

Komentáre k článku

Počasie

Poskytuje In-počasie