Skautská chata na Tančibokoch

V sobotu 11. 10.sa uskutočnil ďalší výlet prírodovedného krúžku ZŠ J. Dérera, tentokrát spoločne so 69. skautským zborom generála Milana Rastislava Štefánika z Malaciek. Cieľom bolo navštíviť skautskú chatu na Tančibokoch v blízkosti obce Studienka, kde mali účastníci spoločný program

Vybrali sme sa aj k neďalekej riečke Rudave, cestu sprevádzal výklad zameraný na spoznávanie drevín, ale i zvierat, ktoré sa tu vyskytujú a to na základe pobytových znakov (trus, stopy). Dozvedeli sme sa tu zaujímavosti o riečke Rudave od pána Kamila Ftáčnika – Gordona, vedúceho skautského oddielu v Malackách.

Od riečky Rudavy sme sa pobrali k „Teplému vrchu“, kde sme sa okrem iného venovali aj spoznávaniu a zbieraniu hríbov. Ale žiaci z krúžku i skauti sa tu dozvedeli o význame borovicových lesov na Záhorí, ktorým sa ľudovo hovorí „Bor“.

Poobede sa deti presunuli opäť ku chate, kde si oddychovali a opekali. Súčasťou prednášok bola aj história Skautingu od pána Ftáčnika – Gordona a od Martina Mráza zaujimavosti o histórii woodcraftu.

Skautskí vedúci deťom ukázali praktické ukážky z táborníctva – druhy táborových ohňov, rozkladanie ohňa pomocou kresadla. Deti sa s nadšením venovali výrobe „dubienok“ na uchytenie šatky na krk. Večer sme sa pobrali domov s pocitom príjemne stráveného dňa v krásnom prostredí.

Ďakujeme skautom zo 69. zboru gen. M. R. Štefánika za veľmi zaujímavý program a už sa tešíme na ďalšiu spoločnú akciu.   

Martin Mráz - 15.10.2014 - 4420 čítaní


pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk


Pre pridanie komentára navštívte klasickú verziu nášho webu.

Komentáre k článku

Počasie

Poskytuje In-počasie