Začala stavebná úprava svetelnej križovatky

V súvislosti s dokončením námestia a výstavbou cyklotrasy sa začala aj stavebná úprava hlavnej svetelnej križovatky v centre Malaciek. Radnica žiada o pochopenie a trpezlivosť pri dočasných obmedzeniach.

Mesto spustilo výstavbu ďalšej eurofondovej stavby. Podľa vedenia mesta sa podarilo až na tretíkrát vysúťažiť dodávateľa stavby cyklotrasy Družstevná - Radlinského. Po kontrole výsledku verejného obstarávania začal dodávateľ so stavebnými prácami. Podľa zverejnených informácií sa cyklotrasa o dĺžke 2,1 km stavia po úsekoch. Aktuálne prebiehajú stavebné práce na Radlinského ulici pri železničnom priechode a na Záhoráckej ulici pred základnou školou.

Stavba cyklotrasy pred základnou školou na Záhoráckej ulici.

Súbežne sa začala stavebná úprava hlavnej svetelnej križovatky. V prvej fáze sa posunie pravé odbočovacie rameno od Záhoráckej ulice a upravia deliace ostrovčeky pre dokončenie aktuálne stavaného námestia pri úrade. V druhej fáze sa bude stavebne upravovať deliaci ostrovček pri prevádzke Orange. Chodci a cyklisti po novom budú chodiť stredom ostrovčeku a nie po jeho okraji. Deliace ostrovčeky budú bezbariérové a vymení sa aj svetelná signalizácia.

Jednotlivé časti svetelnej križovatky sa kvôli stavenisku musia priebežne uzavrieť.

Mestský úrad v tejto súvislosti vyzval chodcov, aby rešpektovali dočasné dopravné značenie a kvôli vlastnej bezpečnosti nevstupovali na stavenisko.

Ľudia pre Malacky - 21.03.2023 - 3522 čítaní


pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk


Pre pridanie komentára navštívte klasickú verziu nášho webu.

Komentáre k článku

24.03.2023 07:28:58 | Max
Dobrý deň, chcem sa spýtať ako to bude doriešené s parkovacími miestami pred daňovým úradom a knižnicou ???


Počasie

Poskytuje In-počasie